Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/html/multiplex/s.start/init.php on line 6
Пролітаючи над гніздом зозулі - Киев-кинофильм
Телефон для довідок: (044) 550-50-86

Пролітаючи над гніздом зозулі

Пролітаючи над гніздом зозулі Жанр: комедія/драма
Країна: США
Студія: Fantasy Films
Рік: 1975
Режисер: Мілош Форман
У ролях: Денні ДеВіто, Бред Дуріф, Джек Ніколсон, Крістофер Ллойд, Луїза Флетчер, Сол Зенц
Тривалість: 133 хв.
Вікові обмеження: 16
Сеанси

«Пролітаючи над гніздом зозулі» – екранізація бестселера видатного американського письменника Кена Кізі. Автор написав свій роман, надихаючись власним досвідом роботи в психіатричному закладі, спілкування з пацієнтами, а також вживання психотропних речовин. Видана в 1962 році книга швидко завоювала популярність читачів та стала одним із головних творів епохи бітників і гіпі.

За сюжетом фільму, щоб уникнути ув’язнення, злочинець Рендл Патрік МакМерфі імітує божевілля. Таким чином він опиняється у психіатричній лікарні, де зіштовхується з суворими правилами, встановленими жорстокою старшою медсестрою. Не бажаючи з ними миритися, Рендл наважується на бунт.

Роль МакМерфі – одна з найбільш знакових у кар’єрі Джека Ніколсона, який отримав за неї свій перший «Оскар».

«Пролітаючи над гніздом зозулі» знімали в справжній психіатричній лікарні, а в якості статистів були задіяні реальні пацієнти й персонал. Для того, щоб ужитися в ролі, актори репетирували в лікарні, спілкувалися й проводили час із хворими й лікарями. Ближче до кінця зйомок вони майже поселилися у відділенні. Гра була настільки переконливою, що продюсери почали хвилюватися про психічний стан виконавців.

Картина побачила світ у 1975 році, швидко зайнявши своє місце серед шедеврів світової кінокласики. Цей фільм – один із трьох в історії премії «Оскар», які здобули «Велику п’ятірку» основних нагород: за найкращі стрічку, режисера, актора, акторку та сценарій.

«Пролітаючи над гніздом зозулі» виходить в український кінопрокат 10 червня 2021 року.

Сеанси
Час Ціни Примітка